Start Na sygnale Poznaliśmy pracodawców roku

Poznaliśmy pracodawców roku

przez Nysa Hot

Za nami XI Gala Biznesu Powiatu Nyskiego, podczas której wyłoniono pracodawców roku. Zacięta rywalizacja toczyła się w 3 kategoriach.

Przed rozdaniem nagród goście gali mogli poznać sylwetki firm przyjętych do tzw. Klubu 100. Wśród nich znalazł się m.in. zakład usługowo-handlowy Krzysztof Kaniowski, czy też firma handlowo-usługowa Mar-Janek. Momentem kulminacyjnym wieczoru było przyznanie nagród wyróżniającym się na rynku firmom. Wśród nich znalazła się m.in. ochroniarska Protectal z Nysy (właściciel strzelnicy szkoleniowej), nominowana w kategorii młody biznes, czy też firma Modern Art Customs zajmująca się tworzeniem polskiej marki auta sportowego.. Jak powiedział Starosta Powiatu Andrzej Kruczkiewicz, w tej kategorii wszyscy nominowani mogą czuć się zwycięzcami. Ostatecznie jury statuetką Syzyfa nagrodziło firmę Pico z Głuchołaz.

W kategorii mikroprzedsiębiorstw i małych firm tryumfowała zatrudniająca 50-osób przychodni Vita z Nysy. Wśród lokalnych gigantów wyróżnienia dostały firmy Intersnack i Alsseco, ale główna nagroda tym razem dla Bioagry z Goświnowic. Jak podkreślił podczas odbierania statuetki dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu Arkadiusz Komorowski – to zasługa ciężkiej pracy w okresie ostatnich 10 lat. – We wrześniu obchodziliśmy jubileusz 10-lecia, więc to taka wisienka na torcie. Obecnie rozbudowujemy zakład w sposób największy w historii naszej firmy. Skutkiem będzie podwojenie produkcji, co przełoży się na 40% wzrost zatrudnienia.

Jak podkreśliła Ewa Flaszyńska – dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mamy najniższą stopę bezrobocia od 30 lat, ale wciąż ponad 800 tys. bezrobotnych czeka na podjęcie pracy. Stąd wciąż ważna rola nyskiego pośredniaka, odpowiedzialnego za szukanie nowych sposobów pomagania tzw. trudnym klientom i właśnie kontakt z najaktywniejszymi firmami z Powiatu Nyskiego. – Liczne wyróżnienia dla nyskiego PUP-u to nie przypadek – mówi Starosta Nyski, Andrzej Kruczkiewicz. – Jesteście najlepsi w kraju!

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź