Pozytywni – Klub Myśli Społecznej Inicjatywy podsumowuje działania w ramach akcji „mamy rady na opady”. Jej celem jest wzrost wiedzy i świadomości ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, a w efekcie zwiększenie ilości wysegregowanych odpadów w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych w naszym regionie.
Wspólny cel – ochrona środowiska
Gospodarowanie odpadami dotyczy każdego mieszkańca. Ważne, abyśmy wszyscy wiedzieli jak radzić sobie ze śmieciami, jak je segregować i przede wszystkim co zrobić, żeby stworzyć przestrzeń przyjazną do życia i chroniącą ograniczone zasoby naturalne naszej planety. „Mamy rady na odpady” to kompleksowa kampania edukacyjna na temat gospodarowania odpadami, skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszego województwa. Zaangażowało się w nią 6 miejscowości z 6 gmin, a w nich lokalni liderzy. – Ochoczo przystąpiliśmy do współpracy z marszałkiem Andrzejem Bułą organizując warsztaty, konkursy, zabawy promujące ekologię, tak ważną dla naszej planety – mówi Piotr Tarapata, prezes Stowarzyszenia Pozytywni
W ramach projektu na terenie Opolszczyzny odbyły się liczne wycieczki tematyczne, eventy ekologiczne, konkursy z nagrodami, eko-spektakle, film edukacyjny, warsztaty, czy pokazy i wystawy. Poprzez te działania dzieci, młodzież i rodziny z naszego regionu mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat prawidłowego postępowania z odpadami, co przyczyni się do czystości naszego otoczenia i ochrony przyrody. – Im szybciej zrozumiemy, że wszechobecny plastik i jego eliminacja z naszej codzienności to przyszłość naszego życia i naszej planety, tym lepiej – ocenia Daniel Palimąka, radny Rady Powiatu Nyskiego.