Start Aktualności Prace na Alei Wojska Polskiego przebiegają zgodnie z planem

Prace na Alei Wojska Polskiego przebiegają zgodnie z planem

przez Nysa Hot

Prace na Alei Wojska Polskiego przebiegają zgodnie z harmonogramem. Mają zakończyć się w lipcu. Wartość inwestycji to blisko 7, 5 mln złotych. 

Wicestarosta Damian Nowakowski oraz Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu sprawdzali postęp prac na drodze powiatowej ulicy Aleja Wojska Polskiego w Nysie. Wizytacja inwestycji była okazją do zapoznania się ze stanem bieżącym wykonywanych prac, jak również okazją do rozmów z mieszkańcami w sprawie remontowanego odcinka drogi – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Zakres robót obejmuje kompleksową przebudowę drogi na długości ponad półtora kilometra, w tym: wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej, korektę istniejących skrzyżowań, przebudowę chodników, zjazdów do posesji, budowę ciągu pieszo- rowerowego, przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego, przebudowę systemu odwodnienia pasa drogowego, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego – przypomina Starostwo.

Koszt inwestycji to 7 mln 431 tys. zł. Została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) w wysokości 3 235 000,00 zł.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź