Start Aktualności Pracowity dzień Sanepidu. Są kolejne kwarantanny

Pracowity dzień Sanepidu. Są kolejne kwarantanny

przez Nysa Hot

Szykuje się długi wieczór dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nysie. Wszystko za sprawą kolejnych przypadków covid-19.

Po 2 przypadkach wykrytych w popularnym „Rolniku” i skierowaniu na kwarantannę blisko 200 osób, dziś głośno o nowych „plusach” w Carolinum oraz Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie. W ogólniaku zarażona jest jedna z uczennic, co dla kolegów i z koleżanek z grupy oznacza zdalne nauczanie przez co najmniej kilka dni. Po weekendzie do nauki powinni wrócić za to uczniowie jednej z klas „Rolnika”.  Wyniki uczniów i 7 nauczycieli odesłanych na kwarantannę  są negatywne. Dyrektor Zespołu Szkół i placówek Oświatowych w Nysie Krzysztof Dorożyński mówi, że szkoła nie wprowadziła dodatkowych środków ostrożności.

Nasze procedury przewidują realizację wszystkich rekomendacji, które zostały nam przekazane zarówno przez Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi Krzysztof Dorożyński

W „dziesiątce” zachorowała 1 osoba z personelu, przez co na kwarantannę Sanepid wyśle około kilkadziesiąt osób – uczniów, ich rodziców oraz współpracowników zarażonej osoby. Zamknięta została również świetlica, przez co część rodziców musiała dzisiaj przedwcześnie odebrać swoje pociechy.

Sanepid wydaje koleje decyzje, równolegle prowadząc kontrole w sklepach, punktach usług i zakładach pracy. Inspektorzy zgodnie z ministerialnymi wytycznymi kontrolują przestrzeganie obostrzeń i wprowadzone procedury. W kontrolach towarzyszy patrol policji, a niezapowiedzianą wizytę składają również w weekendy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź