Start Aktualności Pracownicy szpitala będą badani na koronawirusa

Pracownicy szpitala będą badani na koronawirusa

przez Nysa Hot

Dobre informacje przekazał Dyrektor ZOZ w Nysie, Norbert Krajczy. Dzięki wsparciu sponsorów placówka będzie wykonywać wymazy u pracowników pracujących na tzw. pierwszej linii.

Nyski szpital nie czeka na rozwiązania systemowe i wprowadza testy na koronawirusa dla personelu. Dotyczy to w pierwszej kolejności osób pracujących na SOR, oddziale zakaźnym oraz zespołów ratunkowych. Testy przeprowadzi laboratorium Diagnostyka w Krakowie.

Podpisałem umowy na izolatoria z Klasztorem w Bodzanowie i Domen Formacyjnym na Gierczak w Nysie. Obiekty wcześniej zostały zaakceptowane przez służby Wojewody Opolskiego i NFZ. Sprzęt ochronny zabezpieczający pracowników jest cały czas uzupełniany.

Dyrektor ZOZ w Nysie, Norbert Krajczy

W tym tygodniu opinia publiczna poznała niepokojące wyniki dot. osób zarażonych koronawirusem. Co szósta zarażona w Polsce osoba to pracownik służby zdrowia. Z powodu covid 19 w umarło już 71 osób.

Szpital Powiatowy otworzył również drugi oddział OIOM. Na dodatkowe potrzeby szpitala zabezpieczono m.in. nowe respiratory i pompy infuzyjne. W ostatnich latach szpital na wymianę sprzętu wydał kilka milionów złotych, dbając o bezpieczeństwo pacjentów i stałe podnoszenie jakości usług przy wykorzystaniu najnowszego na rynku sprzętu. Placówka szykuje się także do otworzenia niezbędnej dla naszego regionu naczyniówki.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź