Start Hot Premiera monografii Nysy!

Premiera monografii Nysy!

przez Nysa Hot

Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na promocję monografii „Nysa – historia miasta”, połączonej ze spotkaniem autorskim. Wydarzenie odbędzie się 25 października o godzinie 16.00.

Publikacja stworzona przez naukowców liczy trzy tomy. Jak mówi Dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie – Edward Hałajko, oprócz znanych faktów z życia miasta, znajdziemy w niej kilka wątków, które obalają mity i legendy choćby ma temat powstania katedry.

Nad opracowaniem monografii pracowało w sumie 25 osób – mówi Edward Hałajko. – Są to m.in. naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Opolskiego, Poznańskiego, czy też PANS w Nysie.

25 października media będą mogły wziąć udział w konferencji prasowej w magistracie, a o 16.00 odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu monografii liczącej ponad 1000 stron i 500 ilustracji.

Publikacja wydana z okazji 800-lecia Nysy prezentuje historię miasta od czasów przedlokacyjnych do czasów współczesnych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź