Start Aktualności Prezes Banku Spółdzielczego Otmuchów przeszedł na emeryturę

Prezes Banku Spółdzielczego Otmuchów przeszedł na emeryturę

przez Nysa Hot

10 marca 2021r., po 39 latach kierowania placówką, na emeryturę odszedł Piotr Burski. W czasie jego wieloletniej prezesury, spółdzielczak stał się prężną, lokalną instytucją finansową.

Działalność biznesowa

-Niewątpliwie największym osobistym sukcesem Piotra Burskiego było doprowadzenie w 1995 roku do jednoczesnego połączenia pięciu banków spółdzielczych: Banku Spółdzielczego w Otmuchowie, Banku Spółdzielczego w Nysie, Banku Spółdzielczego w Kamienniku, Banku Spółdzielczego w Paczkowie oraz Banku Spółdzielczego w Pakosławicach. – czytamy na stronie bs.net.pl – Niezaprzeczalnie był to duży sukces organizacyjny, który zaowocował stworzeniem silniejszego kapitałowo, bezpieczniejszego podmiotu. Było to pierwsze połączenie kilku podmiotów jednocześnie w ramach Zrzeszenia Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego we Wrocławiu, którego jednym z twórców był również prezes Piotr Burski.

Działalność społeczna

Piotr Burski jest osobą dobrze rozpoznawaną w regionie. Wielokrotnie działał na rzecz społeczności lokalnej. Przez lata swojej działalności był m.in. radnym Rady Miejskiej w Otmuchowie, a także przewodniczącym Rady Muzeum Powiatowego w Nysie.

Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi dla RP, Honorowym Orderem Zasług dla Powiatu Nyskiego „Promereor” i Honorowym Wyróżnieniem „Przyjaciela Szpitala w Nysie”.

Foto: bs.net.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź