Start Hot Próbowali oszukać policjantów przesiadając się za kierownicą

Próbowali oszukać policjantów przesiadając się za kierownicą

przez Nysa Hot

W niedzielę po godzinie 14:30 policjanci grupy SPEED patrolowali drogi naszego powiatu. Podczas kontroli prędkości na trasie Stary Paczków – Unikowice, zauważyli kierowcę, który poruszał się z prędkością 110 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

Kiedy funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie, podali sygnał do zatrzymania się kierującemu osobowym citroenem. Policjanci dostrzegli, że kierowca nagle zatrzymał się i przesiadł z siedzenia kierowcy na tylną kanapę. Gdy mundurowi podeszli do pojazdu za kierownicą siedział już inny mężczyzna. Po chwili mężczyzna przyznał policjantom, że się przesiadł z kierującym i  to nie on kierował pojazdem – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Badanie alkosensorem wskazało powód, dla którego 57-letni mieszkaniec gminy Korfantów udawał, że nie jest kierowcą citroena. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za swoje  zachowanie odpowie przed sądem. Całej tej sytuacji można było uniknąć. W samochodzie znajdowała się osoba trzeźwa z uprawnieniami – dodaje Rudkowska. 

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź