Start Aktualności Projekty inżynierskie studentów architektury PWSZ w Nysie

Projekty inżynierskie studentów architektury PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Na Wydziale Nauk Technicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie trwają obrony prac inżynierskich. W dniu 29 czerwca br. do egzaminu przystąpili studenci architektury. Studenci musieli zdać część teoretyczną oraz przedstawić swoje prace inżynierskie. Studentów egzaminowali dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba, prof. PWSZ w Nysie, dr inż. arch. Agata Pięt, dr inż. arch. Piotr Opałka oraz Prodziekan na kierunek architektura – mgr inż. Marcin Zdanowicz.

Tematy prac inżynierskich studentów kierunku architektura PWSZ w Nysie

  1. Projekt koncepcyjny architektoniczny centrum naukowo-laboratoryjnego Bio-Lab

Centrum naukowo-laboratoryjnego Bio-Lab zaprojektowano w Nysie przy ul. Grodkowskiej. Projekt budynku laboratoryjno-naukowego jest próbą odpowiedzi na rosnącą problematykę związaną ze zmianami klimatycznymi świata. W obiekcie będą prowadzone badania w zakresie bioinżynierii.

Dyplomant: Mariusz Czop

Promotor: dr inż. arch. Piotr Opałka

Recenzent: dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba

  1. „Osada rowerowa” – lokal małej gastronomii z serwisem rowerowym

Inspiracją dla podjęcia tematu pracy dyplomowej było rosnące zapotrzebowanie w zakresie rodzinnej turystyki rowerowej. „Osada rowerowa”, zlokalizowana przy jeziorze paczkowskim, to przestrzeń, w której zaprojektowano pole kampingowe z zapleczem małej gastronomii
i serwisem rowerowym.

Dyplomant: Martyna Kowalska

Promotor: dr inż. arch. Piotr Opałka

Recenzent: dr inż. arch. Agata Pięt

  1. Hala targowa z zapleczem sportowym w Ząbkowicach Śląskich

Nowatorskim podejściem do kreowania funkcji centrotwórczej w mieście średniej wielkości jest połączenie funkcji handlowej z zapleczem sportowym.

Dyplomant: Michał Kuszaj

Promotor: dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba

Recenzent: dr inż. arch. Piotr Opałka

  1. Zabudowa uzupełniająca w Paczkowie z przeznaczeniem na hostel

Na paczkowskim rynku zaprojektowano hostel będący uzupełnieniem historycznej pierzei.
W części przyziemia zlokalizowano wielofunkcyjną przestrzeń, w której można organizować wystawy i konferencje, oraz zaplecze gastronomiczne. Na wyższych kondygnacjach hostelu znajdują się pomieszczania mieszkalne. Na dachu zaprojektowano taras, z którego można podziwiać średniowieczną zabudowę polskiego Carcassonne oraz Wschodnie Sudety.

Dyplomant: Klaudia Nowak

Promotor: dr inż. arch. Piotr Opałka

Recenzent: dr inż. arch. Agata Pięt

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź