Start Aktualności Prostsza nauka przywołania: smycz treningowa dla psa

Prostsza nauka przywołania: smycz treningowa dla psa

przez Nysa Hot

Pierwsze spacery z psem wymagają czasami sporej cierpliwości od opiekuna. Zanim Twój pies stanie się dystyngowanym psem – dżentelmenem, wracającym do Ciebie na każdą komendę, może minąć sporo czasu. Jednocześnie na pewno chcesz od czasu do czasu pozwolić mu wybiegać się swobodnie. W zatłoczonym parku puszczenie psa całkiem luzem grozi ucieczką w stronę innego psa, w zupełnej dziczy – za dziką zwierzyną. Rozwiązaniem, które pomaga w nauce przywołania, a jednocześnie pozwoli pupilowi na więcej swobody podczas spacerów, jest linka treningowa dla psa. Przekonaj się, że Twój pies też jej potrzebuje!

Jak rozpoznać smycz treningową

Smycz treningowa dla psa, znana także jako linka, może mieć zastosowanie w pacy z każdym psem. To po prostu bardzo długa smycz, która pozwala na kompromis między zachowaniem kontroli nad czworonogiem, a eksploatacją terenu przez psa. Smycze treningowe mogą mieć różną długość, najczęściej 5, 10, lub nawet 15 metrów. Dla początkujących zwykle najbardziej wygodne będą krótsze linki.

Smycz dla psa treningowa jest bardzo wytrzymała, może mieć formę linki lub taśmy. Do jej produkcji często wykorzystuje się nylon lub gumę – wszystko po to, by łatwiej było ją utrzymać w czystości.

Linka treningowa dla psa – kiedy warto ją kupić

Smycz treningową dla psa warto kupić w różnych sytuacjach. Przede wszystkim przyda się do treningu młodych psów, które dopiero uczą się podstawowych zasad obowiązujących na spacerze. Linki pomagają w nauce na luźnej smyczy, czy nauki przywołania. Te dwie umiejętności są bardzo ważne, to nie elementy twardej tresury – od tego zależy po prostu bezpieczeństwo psa. Podstawowe posłuszeństwo wypracowane podczas spacerów poprawiają ich komfort – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. To właśnie dlatego smycze treningowe są wykorzystywane do szkolenia szczeniąt i starszych adopciaków.

Innym zastosowaniem smyczy treningowej jest swobodny spacer. Kiedy chcesz dać swojemu psu nieco więcej swobody, ale jednocześnie istnieje wiele obaw, dla których lepiej nie spuszczać swojego pupila całkiem ze smyczy, smycz treningowa dla psa może okazać się najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób chronisz swojego psa przed zagrożeniami, a zwierzak może się wybiegać.

Linki treningowe szczególnie dobrze sprawdzają się w terenie. Jeżeli Twój pies lubi zabawy węchowe, tropienie, czy nawet wędrówki z pupilem, linka treningowa musi znaleźć się w Twojej torbie z wyposażeniem.

Jak wybrać smycz treningową dla psa

Linka dla psów to typ smyczy, który wiele musi wytrzymać. Zaplątuje się w gałęzie, brudzi w błocie, jest naciągana i szarpana. Dlatego smycze treningowe muszą być wyjątkowo wytrzymałe. Materiał często polecany przez trenerów to guma, która jest odporna na trudne warunki pogodowe, w tym wodę, która często wsiąka w smycze sznurkowe. Z gumy o wiele łatwiej też usunąć brud.

Dobrym wyborem będzie smycz widoczna w ciemności, która poprawia widoczność psa – to szczególne ważne w miesiącach zimowych, kiedy jest ciemno zarówno rankiem, jak i wieczorami.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź