Start Aktualności Protest kobiet przeciwko wyrokowi TK przybiera nową formę

Protest kobiet przeciwko wyrokowi TK przybiera nową formę

przez Nysa Hot

Sobotni protest w Nysie przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przyciągnął prawdziwe tłumy. Uczestnicy spacerem przeszli spod Hali Nysa pod budynek nyskiego magistratu. Dziś protest ma przybrać nową formę. 

Jak poinformowała nas przed chwilą jedna z uczestniczek ostatniej manifestacji, protest zmienia swoją formułę i przenosi się do …samochodów. Panie ubrane na czarno i z pomalowanymi na czerwono ustami mają jeździć po ulicach Nysy, a na ich autach mamy zobaczyć wyeksponowane hasla, znane już z soboty, które odróżnią je od innych uczestników ruchu drogowego. Protestujących spotkamy w głównych częściach naszego miasta, m.in. na drogach w Rynku, na ul. Celnej i ul. Prudnickiej. Mąją pojawić się także na rondzie przy Raclawickiej obok McDonalda i rondzie w pobliżu dworca. , tym razem uczestnicy mają wyruszyć z Rynku.

Sobotnia manifestacja zgromadziła około tysiąca osób. Nysanie wyrażali swoje niezadowolenie z wyroku TK w sprawie aborcji. W czwartek Trybunał Konstytucyjny zadecydował, że przerywanie ciąży, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją.

Gdy czwartkowe orzeczenie TK wejdzie w życie, aborcja będzie dopuszczalna tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie życia lub zdrowia matki oraz gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź