Start Aktualności Przedszkolaki uczą się recyklingu

Przedszkolaki uczą się recyklingu

przez Nysa Hot

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Spółka komunalna EKOM sprzątała dzikie wysypiska. Pracy przyglądały się nyskie przedszkolaki.

Moda na recykling

Pracownicy EKOMU posprzątali m.in. tereny przy ul. Jagiellońskiej, na dawnym poliginie, a także tereny nad popularną Bielawką, od szkoły podstawowej przy ul. Emilii Gierczak, do terenów przy kinie i Carolinum. Dzięki udziałowi dzieci, akcja miała charakter typowo edukacyjny.
Dodajmy, że dziś sprzątano tereny, które nie są w gestii Ekomu. Bardzo często spółka sprząta wskazane przez gminę i mieszkańców tereny, nawet jak nie jest to jej zadaniem. Wśród częstych telefonów do Straży Miejskiej, da się zauważyć, że każdy taki problem zrzucany jest na spółkę, bez sprawdzenia kto jest właścicielem terenu. Tymczasem zarządzają tym różne podmioty, a za utrzymanie czystości chodników odpowiada firma z Opola.

Większa świadomość ekologiczna

Jak podkreśla prezes EKOMU Tomasz Ogorzały – na szczęście rośnie świadomość potrzeby recyklingu, zwłaszcza u młodych ludzi. Niedawno mieliśmy ciekawy przykład, kiedy to młodzież posprzątała tereny przy Alei Wojska Polskiego (czytaj więcej: Nysanie posprzątali Aleję Wojska Polskiego). Również szkoły podczas lekcji kładą większy nacisk na zagadnienia z szeroko pojętej ekologii.

Zebrane śmieci trafiły do RCGO Domaszkowice, gdzie dziennie przyjmowanych jest ok. 250 ton odpadów komunalnych. Pamiętajmy, że wstępna segregacja odpadów powinna zaczynać się w naszych domach.

Sprzątanie tzw. kanału bielawskiego

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź