Start Aktualności Przemek Kierpacz powalczy o kolejny pas

Przemek Kierpacz powalczy o kolejny pas

przez Nysa Hot

Ma serce do walki i sporo sukcesów na koncie. Nysanin Przemysław Kierpacz już w lutym powalczy o kolejne trofeum. Tym razem ma szansę na tytuł zawodowego mistrza świata. Trzymamy mocno kciuki i kibicujemy!

-6 lutego będę walczył o tytuł zawodowego mistrza świata K1 w kategorii wagowej -71 kg. Gala odbędzie się na Śląsku, w Mikołowie. – mówi Przemek Kierpacz. 

W zawodach weźmie udział czterech zawodników. Zwycięzca w trakcie turnieju będzie musiał pokonać dwóch rywali. Jak mówi Przemek to bardzo wymagająca rywalizacja, a każda walka otoczona jest bez kasków i ochraniaczy.

– Zawodnik, który dozna więcej obrażeń w pierwszej walce,  w drugim pojedynku będzie miał dodatkową trudność. Po pierwsze będzie musiał stoczyć jeszcze jedną walkę z przeciwnikiem, a po drugie będzie musiał uporać się z bólem, poobijanym nogami po poprzedniej walce, która odbyła się zaledwie kilkadziesiąt minut wcześniej. – tłumaczy Kierpacz .

Przemek liczy, że w przygotowaniach do pojedynków pomogą sponsorzy, gdyż te są wymagające i kosztowne.

– Przygotowania trwają ok 2,5 miesiąca i wiążą się z wyjazdami na obozy, opłacaniem trenerów, dojazdów, odpowiednią dietą oraz suplementacją.

Przemek Kierpacz legitymuje się rekordem zawodowym 17-7. W swojej dotychczasowej karierze wywalczył m.in. Zawodowe Mistrzostwo Anglii (2015r.), brązowy medal Pucharu Europy (2016r.) czy 2. miejsce Amatorskich Mistrzostw Świata K1 (2019r.). Dodajmy, że Przemek od czterech lat prowadzi też w Nysie własną szkołę sztuk walki.

Foto: Przemek Kierpacz/archiwum prywatne

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź