Start sport Przemek Kierpacz w walce o kolejny pas!

Przemek Kierpacz w walce o kolejny pas!

przez Nysa Hot

Już 17 kwietnia swoją kolejną walkę stoczy nysanin Przemek Kierpacz. Tym razem sport idzie w parze z akcją dobroczynną. Gala będzie mieć charytatywny charakter. 

Wydarzenie odbędzie się na Śląsku, w Mikołowie. Przemek powalczy o pas Mistrza Polski w kategorii wagowej 72,5 kg. Walka odbędzie się na dystansie trzech rund, po trzy minuty każda. Kierpacz ostro trenuje, bo do pojedynku pozostał już tylko tydzień.

Galę będziemy mogli zobaczyć w systemie pay per view. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Olivii Sołtysiak. Nastolatka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Trzymamy kciuki za wygraną Przemka Kierpacza, a także za najważniejszą wygraną – Olivii w walce o powrót do zdrowia.

Kierpacz legitymuje się rekordem zawodowym 17-7. W swojej dotychczasowej karierze wywalczył m.in. Zawodowe Mistrzostwo Anglii (2015r.), brązowy medal Pucharu Europy (2016r.) czy 2. miejsce Amatorskich Mistrzostw Świata K1 (2019r.).

Dodajmy, że Przemek od czterech lat prowadzi też w Nysie własną szkołę sztuk walki – KO Bloodline Gym Nysa

Foto: Przemek Kierpacz/archiwum prywatne

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź