Start Hot Przemek Kierpacz znów zwycięski!

Przemek Kierpacz znów zwycięski!

przez Nysa Hot

W sobotę, 5 lutego w hali sportowej Kompleksu Sportowego CRS Bielany w Warszawie odbyła się jedenasta gala HFO. Podczas HFO: Bielany widzowie w hali i przed telewizorami obejrzeli 12 pojedynków: 11 w formule K-1 oraz 1 w boksie. Kolejne zwycięstwo zanotował nysanin Przmek Kierpacz. Wydarzenie transmitowała TVP Sport.

– Zawodnik i trener KO Bloodline Gym Nysa, Przemysław Kierpacz (18-8) postanowił przywitać po 5-letniej przerwie w ringu wyszkowskiego bohatera, Piotra Trześniewskiego (12-5-2). Panowie mieli zawalczyć twardo i tak było. Były wicemistrz świata K-1 Global w swoim stylu próbował zamykać Kierpacza na linach, ale fighter z Nysy był w stanie uciekać w lewo bądź prawo okrążając rywala. Kluczem do zwycięstwa okazały się kopnięcia na łydkę w wykonaniu Przemka, kończone też obszernym sierpem bądź krzyżowym – opisuje przebieg walki hfo.com.

– Walczący wyjątkowo spokojnie jak na siebie Kierpacz dobrze pracował również w klinczu, gdzie częstował Piotra kolanami. Podopieczny Pawła Delugi niczym taran parł do przodu, szukając swojej szansy w kombinacjach pięściarskich, którymi trafił kilkukrotnie rywala. Ciekawie było również w klinczu, w którym Panowie postanowili pokazać swoją przewagę fizyczną, ale ani jeden ani drugi nie był w stanie wywrócić przeciwnika. Koniec nastąpił pod koniec trzeciej rundy. Najpierw prawy krzyżowy i lewy sierpowy na dokładkę posłały Piotra na deski, po czym sędzia Piotr Bogucki zdecydował się przerwać pojedynek – czytamy dalej w opisie pojedynku.

Przemek Kierpacz pierwotnie miał walczyć na Dracula Fight Night, ale wycofał się jego przeciwnik. Nysanin dostał propozycję walki tydzień wcześniej na HFO i w wyższej kategorii wagowej. Skorzystał z tej oferty i w sobotę wygrał kolejną walkę w swojej karierze.

W swojej dotychczasowej karierze Kierpacz wywalczył m.in. Zawodowe Mistrzostwo Anglii (2015r.), brązowy medal Pucharu Europy (2016r.) czy 2. miejsce Amatorskich Mistrzostw Świata K1 (2019r.).

Foto: Przemek Kierpacz/archiwum prywatne

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź