Start Aktualności Przesiadka w nowoczesność. Nowe centrum przesiadkowe z biblioteką

Przesiadka w nowoczesność. Nowe centrum przesiadkowe z biblioteką

przez Nysa Hot

Od wczoraj możemy już jeździć pociągiem do Warszawy. Po kilkunastu latach połączenie naszego regionu ze stolicą zostało przywrócone. Od blisko dwóch tygodni dojedziemy także pociągiem bezpośrednio do Krakowa. Teraz najważniejszym zadaniem staje się przebudowa naszego dworca. Obiekt najlepsze czasy dawno ma za sobą, a obecnie wręcz straszy wyglądem. To ma się zmienić już niebawem.

Przypomnijmy, że Nysa dostała aż 10 milionów złotych na budowę i remont Centrum Przesiadkowego. Wreszcie mają być schludne toalety, a dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami i małym parkiem. Wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych.

– To będzie zupełnie nowy dworzec. Po drugiej stronie ulicy powstanie zatoka dla autobusów PKS-u, ponieważ to projekt partnerski gminy i powiatu. Chcielibyśmy też, żeby na pierwszym piętrze zaczęła funkcjonować biblioteka – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. – Za kilka lat to będzie bardzo ważny punkt na tzw. szprysze nr 8, czyli kolei prowadzącej z Kłodzka, Nysy aż do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nysa zyska świetne połączenie praktycznie z każdym miejscem na świecie. – dodaje Kolbiarz.

Inwestycja ma rozpocząć się już w tym roku.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Realista 5 stycznia 2021 - 14:36

Jeszcze zainstalować na każdym dworcu automaty do kupowania biletów, bramki do ich skanowania i wstępu na dworzec to zostanie ograniczony do zera dostęp dla menelow bo na dworcu będą tylko podrozni. Dworzec w tilburgu w Holandii to przykład dla PKP, jak również do redukcji sztucznego zatrudnienia i nepotyzmu panującego w postkomunistycznym systemie transportowym na terenie Polski

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź