Start Aktualności Przesłuchania dla studentów jazzu

Przesłuchania dla studentów jazzu

przez Nysa Hot

20 lipca od godziny 10-tej w budynku „H” PWSZ w Nysie przy ulicy Marcinkowskiego 6 w Nysie odbędzie się egzamin wstępny na studia na kierunku jazz i muzyka estradowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Terminy kolejnych egzaminów zaplanowano na 24 i 29 sierpnia.

Egzamin dla kandydatów na kierunek jazz i muzyka estradowa wokalny i instrumentalny jest sprawdzianem, którego celem jest zbadanie zdolności i predyspozycji muzycznych oraz potwierdzenie przydatności kandydata do studiów na tym kierunku. Składa się z dwóch części: ustny egzamin z kształcenia słuchu – ćwiczenia melodyczne, harmoniczne i rytmiczne oraz egzaminu z instrumentu głównego.

Egzamin dla kandydatów na kierunek jazz i muzyka estradowa – specjalność edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej jest sprawdzianem, którego celem jest zbadanie zdolności i predyspozycji muzycznych oraz potwierdzenie przydatności kandydata do studiów na tym kierunku. Egzamin składa się z dwóch części: praktycznej, polegającej na wykonaniu dowolnego programu instrumentalnego lub wokalnego o zróżnicowanym charakterze. Kandydaci przygotowują dwa utwory w różnych stylach muzycznych. Część ustna ma na celu zbadanie predyspozycji słuchowych i poczucia rytmu.

Egzamin dla kandydatów na kierunek jazz i muzyka estradowa – specjalność realizacja dźwięku jest sprawdzianem, którego celem jest zbadanie zdolności i predyspozycji muzycznych oraz potwierdzenie przydatności kandydata do studiów na tej specjalności. Egzamin wstępny jest egzaminem ustnym. Składa się z rozmowy kwalifikacyjnej, sprawdzianu wiedzy kandydata z zakresu instrumentoznawstwa i kształcenia słuchu oraz analizy słuchowej wybranych przykładów muzycznych.

fot. PWSZ Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź