Start Hot Przesłuchania wokalistów

Przesłuchania wokalistów

przez Nysa Hot

Wokaliści na start. W poniedziałek 30 września w Nyskim Domu Kultury rozpoczną się przesłuchania do etapu wojewódzkiego „I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka” organizowanego przez zespół„Mazowsze”. Początek o 12.00. Konkurs jest otwarty dla publiczności.

Do I etapu konkursu w Nysie zgłosiło się 18 kandydatów w 4 kategoriach wiekowych od 9 lat do 26 lat z Nysy, Otmuchowa, Świdnicy, Opola, Głuchołaz, Cieszyna, Prudnika, Lublina, Nowej Rudy, Brzegu, Świdnicy, Lewina Brzeskiego. Najmłodszy uczestnik ma 11 lat, a najstarszy 65 lat. 

Konkurs ma na celu wyłonienie zdolnych wokalistów i zaproszenie ich do udziału w koncercie galowym z udziałem chóru, baletu i orkiestry Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. I etap konkursu odbędzie się w 16 województwach. W województwie opolskim konkurs prowadzi Nyski Dom Kultury.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź