Start Aktualności Przetarg na Albatrosa rozstrzygnięty. W planach przedsiębiorcy restauracja i apartamentowiec

Przetarg na Albatrosa rozstrzygnięty. W planach przedsiębiorcy restauracja i apartamentowiec

przez Nysa Hot

Agencja Rozwoju Nysy sprzedała ośrodek Albatros nad Jeziorem Nyskim za 1 855 000,00 zł. Dziś rozstrzygnięto przetarg. Tym razem nie było zaciętej licytacji, bo zgłosił się jeden oferent. Przedsiębiorca chce uruchomić restaurację i apartamentowiec nad jeziorem.

– Dzisiaj mieliśmy kolejny przetarg na Albatrosa, ponieważ jak dobrze wiemy, poprzedni oferent się wycofał. Nabywca poprosił, by nie ujawniać jego danych do momentu podpisania aktu notarialnego. – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. 

Przypomnijmy – w poprzednim przetargu, który odbył się w listopadzie zeszłego roku ośrodek wylicytowano za 2 730 000,00 zł. Nabywca jednak nie zdecydował się ostatecznie przystąpić do umowy sprzedaży.

– Wierzę, że tym razem wszystko już się uda i zagospodarujemy ten teren. – dodaje Wyczałkowski  – Rozmawialiśmy na temat pomysłów inwestora na ośrodek. Są bardzo ambitne. W planach jest m.in. przygotowanie restauracji i apartamentowca pod wynajem.

To kolejna inwestycja, która może sprawić, że Jezioro Nyskie wreszcie zacznie przyciągać turystów na miarę jego wielkiego potencjału. Przypomnijmy, że ambitne plany ma także spółka AKWA. Nad jeziorem ma powstać 40 całorocznych domków wypoczynkowych.

Zobacz także – Aktualności – Agencja Rozwoju Nysy (arn.nysa.pl)

Foto: ARN

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź