Start Aktualności Przeżyli razem pół wieku! Nyskie pary świętują Złote Gody

Przeżyli razem pół wieku! Nyskie pary świętują Złote Gody

przez Nysa Hot

Każda rodzinna uroczystość jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykłe są pary, które przeżyły razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 15 lipca w Urzędzie Miejskim w Nysie.

Uroczystego aktu wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Medale przyznawane są przez Prezydenta RP i stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Te wspólne 50 lat zasługuje na podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana i tradycyjnego „Sto lat”. Oprawę artystyczną zapewnił niezawodny Zespół Wokalny z Hajduk Nyskich wraz z prowadzącym Stanisławem Wodnickim.

Drodzy Jubilaci – życzymy kolejnych  dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak również tego , aby cieszyć się życiem, w każdym jego momencie. Niech ta szczególna rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź