Start Aktualności Przy Kramarskiej w Nysie ma powstać nowe osiedle

Przy Kramarskiej w Nysie ma powstać nowe osiedle

przez Nysa Hot

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego osiedla przy ulicy Kramarskiej. Inwestorem będzie TBS, czyli gminna spółka komunalna, która została stworzona wyłącznie w celu budowy nowych mieszkań w Nysie. Ogłoszenie o przetargu można znaleźć na stronie Agencji Rozwoju Nysy.

– W czteropiętrowym kompleksie budynków powstanie co najmniej 60 mieszkań, każde o powierzchni ok. 50 m.kw. – informuje burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Dodajmy, że będą to wyłącznie mieszkania na sprzedaż. Na parterze mają znajdować się lokale usługowe. Będzie także podziemny parking. Nowe osiedle ma powstać blisko Przedszkola nr 8, które według pierwotnej koncepcji miało być przeniesione na parter nowo powstającego kompleksu.

– Jednak po wejściu w życie nowych przepisów (tzw. lex deweloper), które między innymi umożliwiają budowę kolejnych mieszkań i nowego przedszkola także w innych lokalizacjach w centrum miasta, uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest pozostawienie Przedszkola nr 8 w dotychczasowym budynku. – dodaje Kolbiarz.

Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2022 roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź