Start Hot Przy nyskiej Bazylice powstanie szklana winda!

Przy nyskiej Bazylice powstanie szklana winda!

przez Nysa Hot

Wszystko w związku z uruchomieniem trasy turystycznej na poddaszu Bazyliki. Do tej pory było ono otwierane jedynie podczas Jarmarku Jakubowego. Wkrótce na poddaszu powstanie centrum wystawiennicze.

Będziemy mogli tam podziwiać piękne, zabytkowe obrazy.  Dzisiaj, by dostać się w to miejsce, trzeba pokonać wiele stopni w krętej wieżyczce. To trasa nie do przebycia dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że niedawno zakończył się trwający 3 lata remont nyskiej bazyliki, kosztujący, bagatela, 21 milionów złotych.

Jednym z najważniejszych elementów prac była wymiana dachu. Przeprowadzenie remontu było konieczne ze względu na fakt odpadania starych dachówek. Dodajmy, że te nowe zostały sprowadzone z Włoch.

Remont nie był łatwy, bo nyska bazylika ma najbardziej stromy dach w Europie. Prace na nim wymagały od wykonawców specjalistycznych umiejętności.

Wszystkie prace prowadzono pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź