Start Hot Przy nyskim szpitalu powstanie parking!

Przy nyskim szpitalu powstanie parking!

przez Nysa Hot

Starostwo Powiatowe w Nysie w pierwszym naborze w ramach Polskiego Ładu dostanie ponad 15 milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom powstaną dwa domy dziecka i sala gimnastyczna przy szkole „Rolnik”. Zarząd Powiatu już myśli o kolejnym naborze wniosków i aplikowaniu o pieniądze na kolejne ważne inwestycje.

– Lista pomysłów jest oczywiście długa. Chciałbym, abyśmy wystąpili o środki na stworzenie wielopoziomowego parkingu przy ul. Emilii Gierczak, z tyłu, za szpitalem – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

– W Nysie brakuje miejsc parkingowych, szczególnie w centrum i okolicach szpitala. Chyba każdy z nas miał kiedyś problem, by zaparkować w tych okolicach – dodaje Nowakowski.

Koncepcja jest już przygotowana. Zakłada m.in., że na parkingu będzie mogło zaparkować około 400 samochodów.

– Jesteśmy na etapie przygotowania wstępnej dokumentacji. Bardzo bym sobie życzył, aby ta inwestycja już w przyszłym roku stała się faktem, tak żeby możliwie jak najszybciej ją zakończyć – mówi Damian Nowakowski.

Jak szacuje Starostwo Powiatowe, koszt budowy parkingu to około 15 milionów złotych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź