Start Aktualności Przybyło łóżek dla pacjentów covidowych w regionie. Także w Nysie

Przybyło łóżek dla pacjentów covidowych w regionie. Także w Nysie

przez Nysa Hot

Liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie wzrasta, sytuacja jest dynamiczna ale – na tę chwilę, mieszkańcy regionu mogą się czuć bezpiecznie – powiedział podczas konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Zapowiedział także zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. 

Od 2 listopada w nyskim szpitalu uruchomiono dodatkowo 12 łóżek dla pacjentów covidowych. Przybyło ich także w innych placówkach medycznych w regionie, m.in. w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu.

Wojewoda Kłosowski podkreślił, że od 2 listopada wznowił prace Wojewódzkiego Koordynatora ds. Covid-19, którego zadaniem jest weryfikacja dostępności miejsc szpitalnych wyłącznie dla pacjentów z Covid-19.

– Ponadto do obowiązków Koordynatora należy udzielanie w tym zakresie rzetelnych informacji, pomoc w ustaleniu miejsca przekazania chorego, rezerwacja tego miejsca i pośredniczenie w kontaktach między poszczególnymi jednostkami ochrony zdrowia w celu usprawnienia procesu dyslokacji osób zakażonych – wylicza wojewoda opolski.

Apel do kadry medycznej

Sławomir Kłosowski ponowił także apel do kadry medycznej. – W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem w województwie opolskim, a co się z tym wiąże coraz większą liczbą osób wymagających leczenia szpitalnego, zwracam się do Państwa Lekarzy, Pielęgniarek, Ratowników Medycznych, Opiekunów Medycznych  – o pomoc w leczeniu pacjentów z COVID-19 w Szpitalu Tymczasowym w Opolu.  Apeluję i proszę Państwa o zgłaszanie się – w ramach dodatkowych dyżurów – do Szpitala Tymczasowego w Opolu, który wyposażony jest w najnowocześniejszy i specjalistyczny sprzęt. Jednak aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego Szpitala, najważniejsze jest Państwa wsparcie i profesjonalna opieka nad Pacjentem – czytamy w komunikacie.

Zgłoszenia przyjmowane są codziennie w godz. 7.30 – 15.30 pod nr tel. 77 452 4463 lub e-mail: OUW. Swoją aplikację można również przesłać na adres mailowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, będącego patronem szpitala tymczasowego.

Foto: Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź