Start Aktualności Przybywa wniosków złożonych przez mZUS

Przybywa wniosków złożonych przez mZUS

przez Nysa Hot

Mobilna aplikacja mZUS szybko zyskuje na popularności. W zaledwie kilka tygodni aplikację zainstalowano na 33 tys. urządzeń mobilnych i połączono z Platformą Usług Elektronicznych ZUS. Korzyści? Szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, na przykład 500 plus czy Dobry Start.
Choć aplikacja mZUS została uruchomiona niedawno, bo 14 listopada tego roku, to rodzice i opiekunowie złożyli przez nią już ponad 1,5 tys. wniosków, w tym 878 o przyznanie świadczenia 500 plus i 628 o wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start. W sumie wnioski złożone dzięki mZUS objęły ponad 2,1 tys. dzieci. Taki wynik, w tak krótkim czasie
pokazuje, że aplikacja przypadła użytkowników do gustu. Jest wygodnie, szybko, a wniosek o świadczenie można złożyć w dowolnym czasie i miejscu. Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin czyli świadczenia Rodzina 500 plus oraz Dobry Start. W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków (DZ).

Aplikacja pozwala nie tylko na utworzenie wniosku o świadczenia, ale dzięki niej można też sprawdzić status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczeń, otrzymywać powiadomienia z ZUS na przykład o nowym okresie świadczeniowym oraz odczytać wiadomości, które pojawiły się na profilu na PUE ZUS. Aby aktywować aplikację należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu PUE nie można skorzystać z aplikacji.

ZUS o. w Opolu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź