Start Aktualności Przyciemnione szyby BMW zwróciły uwagę policjantów…

Przyciemnione szyby BMW zwróciły uwagę policjantów…

przez Nysa Hot

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 45-latek kierował autem niesprawnym technicznie. Był też pijany. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Odpowie teraz przed sądem.

– Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (28.01.) przed godziną 9:00 na ul. Bramy Grodkowskiej w Nysie. Policjanci drogówki zwrócili uwagę na pojazd, który miał przyciemnione przednie szyby boczne w pojeździe. Po zatrzymaniu do kontroli mundurowi wyczuli od kierującego mężczyzny alkohol. Poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący osobowym BMW miał blisko 0,75 promila alkoholu – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Podczas wykonywania dalszych czynności policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przednie i przednie boczne szyby samochodu powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%. Podczas weryfikacji za pomocą przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdu okazało się, że szyby przednie pojazdu mają przepuszczalność światła tylko 28% – dodaje Kędzierska. 

Policjanci drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja przypomina, że:

  • przednie i przednie boczne szyby samochodu powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%;
  • pojazd dopuszczony do ruchu drogowego musi zapewnić kierowcy dostateczną widoczność,
  • dowolnie można przyciemniać w pojeździe jedynie tylne szyby,
  • za kierowanie pojazdem z przyciemnionymi szybami narażasz się na mandat karny, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego oraz zakaz dalszej jazdy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź