Start Hot Przygotowanie do sezonu grzewczego. Czy wystarczy węgla?

Przygotowanie do sezonu grzewczego. Czy wystarczy węgla?

przez Nysa Hot

Spółka NEC informuje, że od 19.09.2022 r. rozpoczyna uzupełnianie wody w sieciach ciepłowniczych i instalacjach c.o. .

– Prosimy naszych odbiorców o potwierdzenie gotowości obiektów do podania czynnika grzewczego. Brak odpowiedzi na niniejsze ogłoszenie – do dnia 16.09.2022r., będziemy traktować jako potwierdzenie gotowości instalacji odbiorcy do napełnienia nośnikiem ciepła. Prosimy o zachowanie szczególnego nadzoru nad instalacjami wewnętrznymi c.o. do wyżej wymienionego dnia w celu uniknięcia ewentualnych strat związanych z wyciekiem wody.

Dodajmy, że wiele osób obawia się, czy zimą na pewno będziemy mieć ciepło w mieszkaniach. Na rynku brakuje węgla lub jest horrendalnie drogi albo wątpliwej jakości. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej prezes spółki NEC Artur Pawlak uspokajał, choć przyznał, że sytuacja jest trudna.

Zapas węgla na składzie to 4,5 tys. ton, co szacunkowo wystarczy na zapewnienie ciepła systemowego do końca grudnia br. Nyska Energetyka Cieplna spodziewa się jeszcze dostawy około 1,5 tys. ton węgla. Jak przyznaje Pawlak, niewiele lepsza jest sytuacja jeśli chodzi o ogrzewanie obiektów na wioskach. Tam opału starczy do stycznia 2023r.

Tymczasem sytuacja wygląda bardzo niepokojąco w całej Europie. Pierwsze państwa zaczynają tworzyć przepisy regulujące korzystanie z energetyki. Szwajcaria chce nawet wprowadzić karę pozbawienia wolności do lat 3 lub wysoką grzywnę za utrzymywanie temperatury wyższej niż 19 stopni w budynkach z systemami ogrzewania gazowego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź