Start Aktualności Przypadki Odry również w Nysie

Przypadki Odry również w Nysie

przez Nysa Hot

Jak podaje Radio Opole, na Opolszczyźnie odnotowano już 22 przypadki Odry. Wśród chorych jest również nastolatka przebywająca w szpitalu w Nysie. W Szpitalu Wojewódzkim w Opolu potwierdzono na razie 6 przypadków tej choroby.

Druga osoba z Nysy podejrzana o zachorowanie na Odrę to ratownik medyczny. Na wyniki z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie trzeba jednak poczekać około 3-4 tygodni. Większość z osób czekających na wyniki nie była szczepiona. Odra przenosi się drogą powietrzno-kropelkową, a najbardziej zakaźna jest przed wystąpieniem charakterystycznej wysypki. Lekarze radzą aby nie bagatelizować objawów choroby, które w początkowej fazie są grypodobne. Raport WHO za rok 2018 pokazuje, że na tą chorobę w Europie zachorowało kilkadziesiąt tysięcy osób. w Polsce odnotowano ponad 100 zachorowań.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź