Start Aktualności PSE S.A. zmieniają wykonawcę stacji elektroenergetycznej Nysa

PSE S.A. zmieniają wykonawcę stacji elektroenergetycznej Nysa

Opóźnienia na budowie nyskiej stacji elektroenergetycznej

przez Nysa Hot

PSE przygotowują przetarg na sfinalizowanie projektu budowy pn. „Budowa linii 220 kV Nysa – nacięcie Ząbkowice-Groszowice wraz z budową stacji 220/110 kV Nysa”. Nowy wykonawca powinien rozpocząć prace budowlane w trzecim kwartale bieżącego roku. Nowa infrastruktura elektroenergetyczna w Nysie pomoże zaspokoić dostawy energii niezbędnej do realizacji inwestycji w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dla większego przepływu energii dla biznesu

Ze względu na znaczące opóźnienia w realizacji zleconych prac, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. odstąpiły od umowy z dotychczasowym wykonawcą robót budowlano-montażowych. Spółka rozpoczęła przygotowania do przetargu, w którym zostanie wyłoniony nowy wykonawca. W pierwszym kwartale 2022 r. PSE S.A. planują ogłoszenie postępowania przetargowego, a prace mają być wznowione we wrześniu br.

Nowa infrastruktura stacyjna w Nysie jest potrzebna m.in. ze względu na planowane przyłączenia do sieci odbiorców lokujących swoje przedsięwzięcia biznesowe na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radzikowicach. Do tej pory, zgodnie z umową przyłączeniową, pomyślnie udało się zapewnić wolumen dostaw energii zaplanowany na I i II etapie budowy zakładów produkcyjnych.

PSE S.A. wspólnie z  lokalnym operatorem sieci dystrybucyjnej prowadzą prace nad dostosowaniem terminarza dalszych prac niezbędnych w III etapie inwestycji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź