Start Aktualności Psy – ratownicy pomagają nyskim studentom

Psy – ratownicy pomagają nyskim studentom

przez Nysa Hot

Sztuczna inteligencja? Jasne! Drony i nowoczesne programy komputerowe. To dziś wręcz obowiązek. Nic jednak nie zastąpi kontaktu z żywym stworzeniem. Potwierdzają to nasi studenci, którzy mieli zajęcia z uroczymi psiakami. Dodajmy, że nasi czworonożni przyjaciele to prawdziwi profesjonaliści, którzy niejednokrotnie pomagają ratować życie i zdrowie.

5 i 12 kwietnia studentów III roku ratownictwa medycznego odwiedził Tomasz Stępień, przewodnik dwóch wspaniałych czworonogów Skoll’a i Hati’ego, który przeprowadził zajęcia z działań ratowniczych z psami. Było bardzo profesjonalnie, ale także z humorem. Zajęcia odbyły się w Forcie Prusy.

Uczestnicy zajęć poznali techniki udrażniania dróg oddechowych, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, badania urazowego, zaopatrywania obrażeń zagrażających życiu, opatrywania ran, ewakuacji poszkodowanych. Zwieńczeniem ćwiczeń były symulacje, w trakcie których studenci musieli poradzić sobie z działaniem z poszkodowanym w obecności psa, jak również w sytuacji, gdy poszkodowany był zarówno człowiek jak i pies.

Dodajmy, że Tomasz Stępień to założyciel firmy PROJECT K9 MED®, projektu, który realizuje programy treningowe z zakresu ratownictwa psów i ludzi.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź