Start Hot Punkt szczepień masowych ruszy w maju

Punkt szczepień masowych ruszy w maju

przez Nysa Hot

W kraju ruszyły punkty szczepień powszechnych drive-thru. W Nysie musimy poczekać na masowe szczepienia prawdopodobnie aż do połowy maja.

#SzczepimySię

Nysa dla łatwego i szybkiego dostępu do szczepionek przeciw covid-19, chcąc przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień chciała otworzyć Punkt Szczepień Masowych w Hali Nysa, a później również w Nyskim Domu Kultury. Przeciągające się negocjacje podmiotu, który chce szczepić mieszkańców sprawiły, że termin 19 kwietnia jest nierealny. Szczepienia ruszą prawdopodobnie w maju br.

– Tworząc mapę szczepień, zakładamy, że zaszczepi się 100 procent mieszkańców. Przyjmujemy, że jeżeli w maju rozpoczniemy masowe szczepienia w punktach szczepiennych, to potrzebujemy 19 tygodni, żeby pierwszą dawką wyszczepić wszystkich zainteresowanych, czyli do końca sierpnia – mówił Filip Nowak, pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak podkreślają władze miasta, Nysa jest logistycznie gotowa do otwarcia PSM.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź