Start Aktualności PUP wstrzymuje projekty. Priorytetem jest wsparcie lokalnej gospodarki.

PUP wstrzymuje projekty. Priorytetem jest wsparcie lokalnej gospodarki.

przez Nysa Hot

Dokumenty składane niekompletnie wydłużają realizację wypłat.

(red.)
Większość sił Powiatowego Urzędu Pracy została przekierowana na realizację Tarczy Antykryzysowej. To oznacza, że nie ma już czasu, ani osób do realizacji zaplanowanych projektów. 

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie był w stanie przewidzieć nadchodzącej pandemii. Tak samo zaskoczony był Powiatowy Urząd Pracy w Nysie, który na najbliższe miesiące miał zaplanowany szereg wydarzeń i projektów. Świat zwolnił, a wraz z nim gospodarka. Musiały także zmienić się plany i priorytety nyskiego pośredniaka.
Znacie Państwo takie przysłowie ,,Co trzeba zrobić, żeby rozśmieszyć Pana Boga? Opowiedzieć mu o swoich planach.” I to się właśnie wydarzyło. Mamy taką sytuację, której nikt z nas się nie spodziewał. I chyba po raz pierwszy w życiu to co zaplanowaliśmy wspólnie z pracownikami, nie jest realizowane i chyba szybko nie będzie.
– wyjaśnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, Małgorzata Pliszka
Obecnie najważniejszym zadaniem Powiatowego Urzędu Pracy jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców. 70% pracowników realizuje zadania związane z Tarczą Antykryzysową. Pozostali urzędnicy skupiają swoją pracę na rejestracji bezrobotnych. To oznacza, że zaplanowane projekty odeszły na dalszy plan.
Aby praca Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie mogła przebiegać sprawniej i szybciej, przedsiębiorcy proszeni są o przesyłanie wniosków drogą elektroniczną. Najczęściej dokumenty nadsyłane zdalnie są kompletne i dobrze wypełnione. – Jeżeli chodzi o wnioski składane drogą elektroniczną, jesteśmy w zasadzie na bieżąco. Dzisiaj rozpatrujemy wnioski złożone 14 maja, te złożone drogą papierową – dopiero z 30 kwietnia – tłumaczy dyrektor. Co ważne, placówka nie odrzuca błędnych wniosków, lecz kontaktuje się z firmami w celu ich szybkiej korekty.
Pamiętajmy, dokumenty składane niekompletnie wydłużają realizację wypłat. Informacje oraz druki dotyczące wniosków online udostępnione są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź