Start Edukacja PWSZ w Nysie będzie współpracować z UW

PWSZ w Nysie będzie współpracować z UW

przez Nysa Hot

Porozumienie dotyczące współpracy podpisali JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Adam Jezierski oraz JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie prof. Przemysław Malinowski. Współpracę w ramach działalności dydaktycznej, naukowo badawczej i wydawniczej w obszarze nauk społecznych koordynować będą ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Jan Maciejewski, dr Małgorzata Stochmal z Wydziału Nauk Społecznych – Instytut Socjologii, a ze strony PWSZ w Nysie, prof. Tadeusz Iwanek, dr Maria Huchrak z Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie.

Dla PWSZ w Nysie współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim, laureatem konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, ma niezwykle istotne znaczenie. W ramach porozumienia podejmowane będą następujące działania: wzajemne wizyty robocze, udzielanie wszechstronnej pomocy w opracowaniu materiałów naukowych i dydaktycznych, wspólne prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, wymiana materiałów dydaktycznych, wspólne organizowanie staży naukowych oraz wymienne prowadzenie zajęć dydaktycznych. Porozumienie jest efektem wcześniejszej współpracy naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i PWSZ w Nysie w ramach wspólnie organizowanych konferencji i seminariów naukowych. Dotyczy to szczególnie Nyskiego Forum Bezpieczeństwa organizowanego od wielu lat we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź