Start Aktualności PWSZ w Nysie rozwija współpracę z Uczelnią w Šiauliai na Litwie

PWSZ w Nysie rozwija współpracę z Uczelnią w Šiauliai na Litwie

przez Nysa Hot

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie rozwija współpracę z Šiauliai State University of Applied Sciences, Šiauliai. Z wizytą na Litwie gościł dr Pradeep Kumar z Wydziału Neofilologii.

Wykładowca z PWSZ w Nysie w ramach istniejącej już współpracy (program Erasmus+) przedstawił swoje pomysły na jej poszerzenie, co pozwoli nawiązać bliskie partnerstwo i zrealizować wiele nowych projektów.

Uczelnie w Nysie i Šiauliai będą mogły jeszcze w większym zakresie rozwijać współpracę w zakresie mobilności studentów, pracowników i wykładowców w ramach programu Erasmus+. Uczelnia na Litwie współpracuje już z Wydziałem Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej – kierunkiem kosmetologia, a w przyszłości współpraca ma zostać poszerzona o inne wydziały.

Uczelnie planują także realizować wspólne projekty, w tym organizację konferencji międzynarodowych. Przygotowane zostanie porozumienie w tej sprawie pomiędzy uczelniami w Nysie i Šiauliai.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź