Start Edukacja PWSZ w Nysie wciąż prowadzi zajęcia ze studentami

PWSZ w Nysie wciąż prowadzi zajęcia ze studentami

przez Nysa Hot
Choć nie mogą uczyć się w salach wykładowych, to nie oznacza, że marnują czas. Nyscy studenci spotykają się z profesorami online. 
 
Do 10 kwietnia, decyzją ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, zamknięte są uczelnie w całej Polsce. Z nową sytuacją musi radzić sobie także Państwowo Wyższa szkoła Zawodowa w Nysie. Studenci bowiem nie mają przerwy w edukacji, a materiał nadrabiać muszą w domach. Z pomocą przyszedł internet i możliwości spotykania się w wirtualnym świecie. 
 
Wykładowcy prowadzą zajęcia z nyskim żakami przez różnego rodzaju strony, które umożliwiają przeprowadzenie telekonferencji i pracy zdalnej. Do dyspozycji jest m.in. platforma e-learningowa, pozwalająca przesyłać informacje między kadrą profesorską a studentami. Z pracownikami studenci mogą się skontaktować także mailowo lub telefonicznie. Do odwołania zawieszone są zajęcia Uniwersytetu III wieku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź