Start Aktualności PWSZ w Nysie współpracuje z amerykańską uczelnią

PWSZ w Nysie współpracuje z amerykańską uczelnią

przez Nysa Hot

PWSZ w Nysie współpracuje z University of Texas Rio Grande Valley.

Wykładowcy i pracownicy Wydziału Nauk Technicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w ramach programu Erasmus gościli w University of Texas Rio Grande Valley (UTRGV) w Edinburgu w Stanach Zjednoczonych.

W trakcie wizyty Dziekan WNT, prof. Włodzimierz Stanisławski oraz prof. Bogusław Szuba, zapoznali się m.in. z zasadami wdrażania idei zrównoważonego rozwoju w USA. Nasi pracownicy o tym zagadnieniu rozmawiali z Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju i Liderem ds. Operacji, Programów i Środowiska Zrównoważonego Rozwoju dla UTRGV, Panią Marianella Q. Franklin. Podczas spotkania omówiono aspekty kształcenia dotyczące włączania treści związanych z problematyką zrównoważonego rozwoju do programów studiów.

Spotkania, zarówno z profesorami, przedstawicielami University of Texas Rio Grande Valley, jak i przede wszystkim ze studentami podczas wykładów otwartych, były doskonałą promocją PWSZ w Nysie, jak również dały możliwość zaprezentowania nyskiej Uczelni jako miejsca otwartego dla partnerów z całego świata.

Wykład prof. Bogusława Szuby dla studentów kierunku inżynieria lądowa dotyczył m.in. innowacyjnych pasywnych metod poszukiwania energooszczędności w projektowaniu budynków użyteczności publicznej (w szczególności pozyskiwania i akumulowania ciepła, wymiany powietrza, izolacyjności przegród budowlanych).

Wykład prof. Włodzimierza Stanisławskiego skierowany do studentów informatyki pt. „SVD based Latent Semantic Indexing (LSI) using the GPU computations” dotyczył obliczeń równoległych z zastosowaniem procesorów graficznych. Zaprezentowano także możliwości wymiany akademickiej z naszą Uczelnią w ramach programu Erasmus+

Ciekawostką jest, iż ze względu na znaczny obszar University of Texas Rio Grande Valley, pracownicy PWSZ w Nysie przemieszczali się po kampusie pojazdem elektrycznym.

Więcej w artykule na stronie Biura Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie: https://www.pwsz.nysa.pl/index.php?p=6,274,0,0,9&ak=32,9111,0

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź