Start Hot Radni będą apelować o pozostawienie pociągu linii Nysa-Wrocław

Radni będą apelować o pozostawienie pociągu linii Nysa-Wrocław

przez Nysa Hot

Już jutro w nyskim magistracie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Nysie. Tematem będzie planowana likwidacja połączenia Nysa-Wrocław. 

Wśród ograniczonego do minimum porządku obrad kluczowym punktem będzie „Podjęcie apelu w sprawie wyrażenia sprzeciwu przeciwko likwidacji bezpośredniego połączenia kolejowego relacji Nysa – Wrocław, jak również apelu do Rady Powiatu w Nysie o poparcie powyższego sprzeciwu wobec likwidacji ww. połączenia.

Już od 10 grudnia pociąg ma zniknąć z rozkładu. Decyzja została podjęta przez urząd marszałkowski województwa opolskiego i Polregio.

Po 8 latach funkcjonowania linia zostaje zlikwidowana. Oficjalne powody tej decyzji są mocno naciągane, a już kompletnie kuriozalnie brzmi argument o braku pieniędzy na zakup szynobusu o napędzie hybrydowym, który mógłby kursować na linii Nysa – Wrocław. Oczywiście o decyzji samorządu województwa opolskiego dowiedzieliśmy się z mediów. Do tego niestety przywykliśmy. Ufam, że samorząd województwa zachowa się jak samorząd CAŁEGO województwa i WSZYSTKICH jego mieszkańców i nie dopuści do likwidacji połączenia. Udowodnijcie, że rację mieli mieszkańcy Nysy, którzy 25 lat temu, ramię w ramię z innymi mieszkańcami naszego regionu walczyli o utrzymanie województwa opolskiego – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Decyzja wydaje się być tym bardziej kuriozalna, że patrząc na obłożenie pociągu, (nie tylko w weekendy ale i w dni powszednie) frekwencja jest znakomita.

– Właśnie siedzę w ostatnim szynobusie z Wrocławia do Nysy – 19.45. Szynobus pełny. Nie ma nawet jak przejść… Wszystkie miejsca siedzące i stojące zajęte. Pasażerowie żartują, że szynobus jest tak przepełniony, że nawet nie ruszymy… – pisała do nas w sobotę nasza Czytelniczka.

Zresztą, wystarczy spojrzeć na zdjęcie główne… Będziemy monitorować tę sprawę. Po sesji naszym gościem dnia w RADIO HOT Nysa będzie Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź