Start Aktualności Radni solidarni z Ukrainą

Radni solidarni z Ukrainą

przez Nysa Hot

Podczas XXXVII sesji Rady Powiatu w Nysie radni w geście solidarności z Ukrainą przyjęli rezolucję w sprawie sprzeciwu wobec zbrojnego aktu agresji na Ukrainę i wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim.

Rezolucja w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

Rada Powiatu w Nysie stanowczo potępia agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zbrodnicze działania Federacji Rosyjskiej są jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego. Są całkowicie bezprawne i nieuzasadnione. Szczególnie godnym potępienia są akty agresji skierowane wobec ludności cywilnej.
W tym trudnym momencie pragniemy przekazać wyrazy solidarności i wsparcia całemu Narodowi Ukraińskiemu, w tym także naszym partnerom z Rejonu Radziechów.
Wyrażamy ogromne uznanie wobec bohaterskiej postawy obywateli Ukrainy, którzy z pełnym poświęceniem walczą w obronie swojego kraju.
Wierzymy, że ten wojenny koszmar zostanie jak najszybciej zażegnany, a Ukraina pozostanie suwerennym i demokratycznym państwem.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź