Start Aktualności Ratownicy WOPR-u uratowali tonącego mężczyznę

Ratownicy WOPR-u uratowali tonącego mężczyznę

przez Nysa Hot

Kolejna akcja ratunkowa nad Jeziorem Nyskim. Dzięki szybkim działaniom i przytomności umysłu nyskich ratowników, starszy mężczyzna przeżył.

– Około 12.50 zostaliśmy powiadomieni przez dyż. Policji i centrum powiadamiania WOPR w Opolu, że w porcie Akwa Marina topi się mężczyzna. Będąc w służbie natychmiast udałem się we wskazane miejsce, gdzie przy łodzi wędkarskiej zauważyłem jak nasz ratownik Przemysław Zając jest w wodzie i trzyma starszego mężczyznę. – relacjonuje zdarzenie Jarosław Białochławek, szef nyskiego WOPR-u. – Natychmiast udzieliłem pomocy koledze i wspólnie wyciągnęliśmy starszego Pana na łódź służbową Policji. Oczywiście pan nie miał kamizelki, a powodem zdarzenia było wypadnięcie z łódki.

Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało, choć z pewnością najadł się strachu. Po zdarzeniu został zabrany przez karetkę na rutynowe badania. 61-latek miał dużo szczęścia, gdyż ratownik, który ocalił mu życie nie był tego dnia na służbie.

– Przemysław Zając ratownik WOPR znalazł się w odpowiednim czasie i miejscu, a nadmieniam że turystycznie pływał skuterem. Dzięki za pomoc Przemo. – informuje Jarosław Białochławek.

Foto: WOPR Nysa

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź