Start Hot Reaktywacja kultowego ośrodka „Sandacz” w Otmuchowie!

Reaktywacja kultowego ośrodka „Sandacz” w Otmuchowie!

przez Nysa Hot

Kultowy Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim wkrótce znów będzie tętnić życiem. Prace remontowe już się zakończyły, obecnie trwa wyposażanie obiektu. 

– Rada Miejska zabezpieczyła 300 tysięcy złotych na ten cel. Pierwsze prace już trwają, mowa m.in. o wyposażeniu kuchni i sali konferencyjnej – mówi Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

Włodarz Gminy Otmuchów podaje też możliwą datę uruchomienia „Sandacza”.

– Mam nadzieję, że uda nam się na 1 maja, wiele zależy od firm, które obecnie wyposażają ośrodek. Jeżeli nie zdążymy, to będziemy chcieli, by ostatecznym terminem uruchomienia „Sandacza” była data rozpoczęcia Lata Kwiatów.

„Sandacz” ruszy zatem najpóźniej na początku lipca. W ośrodku będzie prowadzona działalność wypoczynkowo-rehabilitacyjna. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będą restauracja i hotel. „Sandacz” ma być także miejscem licznych imprez i wydarzeń.

Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie i po gruntownym remoncie może stać się turystyczną wizytówką nie tylko Otmuchowa, ale całego regionu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź