Start Aktualności Reaktywacja „Medyka”. Młodzi wybierają szkoły ponadpodstawowe

Reaktywacja „Medyka”. Młodzi wybierają szkoły ponadpodstawowe

przez Nysa Hot

Jest nowa szkoła na liście nyskich placówek edukacyjnych. Przy Kościuszki 10 (dawne Gimnazjum nr 3), po szkole dla dorosłych, działalność rozpoczyna Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Medyk w Nysie. Chętnych na kierunki medyczne w Powiecie Nyskim jest coraz więcej.

W Nysie powstało nowe liceum ogólnokształcące o profilu medycznym

Placówka oferuje m.in. świetnie wyposażone pracownie dydaktyczne i wysoko wykwalifikowaną kadrę. Przedmioty rozszerzone w programie nauczania mają za zadanie przygotować absolwentów do dalszego kształcenia w zawodach medycznych. W dobie powikłań „pocovidowych” dla wielu osób może być to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Rynek usług około-medycznych na pewno będzie stale rozszerzany.

Wprowadzone rozszerzenia z języka angielskiego, biologii i chemii oraz zwiększona liczba godzin z języka polskiego i matematyki gwarantują osobom, które wybiorą Liceum Medyk doskonałe przygotowanie również do studiów na kierunkach wychowania fizycznego i przyrodniczych. Szkoła zapewnia ponadto innowacyjny program kształcenia, umożliwiający udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, fizjoterapii, masażu, kosmetologii, czy farmacji. Wiele z tych zajęć na pewno pomoże w wyborze dalszej ścieżki zawodowej.

Szkoła oferuje darmowy kurs prawa jazdy

Zapisy do szkoły rozpoczną się 17 maja. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą edukacyjną w powiecie nyskim. Co ważne – w „Medyku” brak jest wpisowego. Uczniowie będą mieli również okazję skorzystać z bezpłatnego kursu na prawo jazdy kategorii „B”. Absolwenci nowego liceum mogą kontynuować naukę w Szkole Policealnej w Nysie, zdobywając kwalifikacje na atrakcyjnych rynkowo kierunkach takich jak technik masażysta, usług kosmetycznych, sterylizacji medycznej, farmaceutyczny, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy; albo na Wyższej Szkole Medycznej na kierunkach: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, kosmetologia oraz fizjoterapia.

Więcej informacji na: www.liceum-nysa.pl

Medyk Nysa – ulotka informacyjna dla uczniów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź