Start Aktualności Reaktywacja trasy multimedialnej w Nysie

Reaktywacja trasy multimedialnej w Nysie

Duch Bastionu św. Jadwigi opowie historie słynnych więźniów

przez Nysa Hot

Jean Pierre Servel – to na tej historycznej postaci oparto scenariusz zwiedzania widowiskowej trasy multimedialnej. Widowisko światło-dźwięk to 25-minut dobrej zabawy, do której wprowadza 26-letni francuski jeniec. W nowej odsłownie postarano się o więcej wątków historycznych.

Zwiedzanie multimedialnej trasy turystycznej w Nysie

Odwiedzając Bastion św. Jadwigi i Punkt Informacji Turystycznej nie sposób nie zapytać o największą atrakcję obiektu. Kiedy otwierano ją przed laty, nie było drugiej takiej w Polsce południowej. Teraz dyrekcja NDK zdecydowała o odświeżeniu historii. Podczas zwiedzania zobaczymy nowe rekwizyty, dzięki którym poczujemy ducha epoki. Najważniejsze jednak to, co zobaczymy na ceglanych ścianach. W korytarzu co kilku metrów ustawione są rzutniki wyświetlające filmy. Z nich dowiemy się m.in. właśnie o słynnych więźniach nyskiej twierdzy oraz o burzliwej historii powstawania obiektów militarnych w Nysie.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który również przybliży rys historyczny.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź