Start Aktualności Recenzja: The Head

Recenzja: The Head

przez Nysa Hot

Uwielbiasz kultowy „The thing” Johna Carpentera? Na Viaplay pojawił się tani zamiennik koprodukcji europejskiej. Ten mini-serial wciągnie Cię na pewno!
W środku zimy stacja Polaris VI w Antarktydzie przestaje się komunikować z otoczeniem. Po tygodniu wyrusza ekipa poszukiwawcza, by dowiedzieć się, co dzieje się z zespołem badawczym, odpowiedzialnym za utrzymanie bazy podczas długich nocy polarnych. Akcją dowodzi Johan Berg, którego żona Annika znajduje się na liście zaginionych. Na miejscu poszukiwania utrudnia zamieć. Ratownicy znajdują wiele śladów, które świadczą, że baza została zaatakowana. W dodatku zostały uszkodzone ratraki, które mogły pomóc w dotarciu po pomoc do argentyńskiej stacji.

Anglojęzyczny hiszpańsko-szwedzki thriller z 2020 roku to propozycja platformy Viaplay Original, choć początkowo promowano go jako produkcję HBO. 6 epizodów przeniesie nas w mroźne klimaty bazy naukowców, którzy niespodziewanie muszą radzić sobie w warunkach, do których nie byli przeszkoleni. Stopniowe odkrywanie tajemnic buduje napięcie, a cała akcja podzielona jest na wydarzenia obecne, przeplatane wspomnieniami z przeszłości oraz niedawnymi wydarzeniami w bazie. Wygląda to co najmniej przyzwoicie. Dopracowany scenariusz i dobrze dobrana muzyka sprawią, że wciągniemy się w akcję i będziemy chcieli dowiedzieć się, co stało się z naukowcami.

Obsada aktorska i dialogi pozostawiają wiele do życzenia, ale klimat budują ciasne pomieszczenia i zimowa aura. Na pewno widzowie będą zaskoczeni.

Odpowiedzialne za realizację produkcji studio  The Mediapro zapowiedziało prace nad drugim sezonem, choć tym razem akcja ma być obsadzone na frachtowcu.

fot. Viaplay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź