Start Aktualności Recykling w szkołach od najmłodszych lat

Recykling w szkołach od najmłodszych lat

Prelekcje prowadzą nie tylko szkoły, ale także nyski Ekom

przez Nysa Hot

We wrześniu wróciły szkoły, a wśród zajęć nie brakuje prelekcji prowadzonych przez spółkę EKOM. Na tapecie niezmiennie recykling.

Eko edukacja od najmłodszych lat

Wraz z początkiem roku szkolnego pracownicy Spółki PGK EKOM odpowiedzialni za recykling i odzysk odpadów prowadzili prelekcje w szkołach w różnych miejscowościach Powiatu Nyskiego. Odwiedzili m.in. szkołę w Karłowicach, Kamienniku i Lipnikach (gm. Kamiennik), a także Przedszkole nr 1 w Nysie przy ulicy Bohaterów Warszawy.

Wcześniej EKOM był obecny m.in. podczas akcji sprzątania świata w sołectwach gminy Nysa. Podczas akcji pracownicy spółki tłumaczyli dzieciom i młodzieży zasady segregacji śmieci. Rozdawali także ulotki i broszurki na temat recyklingu. Kolejne akcje zaplanowane są m.in. w Przedszkolu nr 10 w Nysie. Prowadzone zajęcia dopasowane są do wieku uczestników, a charakter ich realizacji jest bardzo ciekawy i luźny, w związku z czym dzieci oraz młodzież chętnie biorą aktywny udział w zajęciach, a dla najaktywniejszych firma przewidziała drobne upominki.

Edukacja kilkuletnich maluszków to najlepsza inwestycja. Również dorośli mają wiele pytań, np. gdzie oddać zużyte baterie i sprzęt elektroniczny, a także przedmioty wielkogabarytowe. Pracownicy Ekomu zgodnie mówią, że z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa w zakresie segregacji odpadów na poszczególne frakcje.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź