Start Aktualności Regulice tworzą centrum nauki pierwszej pomocy

Regulice tworzą centrum nauki pierwszej pomocy

Kolejne wsparcie PSE dla nyskich sołectw

przez Nysa Hot

OSP w Regulicach otrzymała grant w ramach programu dobrosąsiedzkiego Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij Swoje Otoczenie”. Dzięki niemu możliwe było doposażenie jednostki i zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców.

PSE przyznało granty

Pozyskane w ramach programu grantowego środki w wysokości 19 800 złotych przeznaczono na realizację projektu pn. „Utworzenie Centrum Nauki Pierwszej Pomocy”. Z pozyskanych środków zakupiliśmy automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) marki iPAD. Jest to sprzęt medyczny analizujący rytm serca, wyłapując nieprawidłowości w pracy serca podejmuje decyzje o konieczności defibrylacji, czyli impulsie elektrycznym przywracającym prawidłowy rytm. Zadaniem AED jest unormowanie migotania komór serca. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z prowadzoną resuscytacją krążeniowo – oddechową, jest jedynym sposobem na uratowanie życia.

Ponadto w ramach grantu zakupiono zestaw fantomów szkoleniowych Little Family QCPR, do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W skład tego zestawu wchodzą specjalistyczne manekiny w różnych grupach wiekowych: osoba dorosła, dziecko i niemowlę. Projekt zakładał również zakup 71 krzeseł i 6 stołów, które staną się wyposażeniem utworzonego centrum, a także będą służyć lokalnej społeczności sołectwa Regulice.

OSP Regulice – szkolenia strażaków

Dzięki utworzeniu centrum Nauki Pierwszej Pomocy OSP Regulice będzie przede wszystkim doszkalać strażaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także organizować pokazy dla mieszkańców sołectwa. Program „WzMOCnij swoje otoczenie”  to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jej celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Nysa PSE realizują projekt inwestycyjny budowy stacji 220/110 kV Nysa. Inwestycja ma szczególne znaczenie dla planowanych przyłączeń nowych odbiorców na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radzikowicach. Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Regulice otrzymało grant po raz rugi. PSE wspiera także inne miejscowości z Gminy Nysa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź