Start Hot Rehabilitacja pocovidowa na stadionie miejskim?!

Rehabilitacja pocovidowa na stadionie miejskim?!

przez Nysa Hot

Obiekt po przejęciu przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie ma znacznie rozszerzyć swoje funkcje. Jak informuje Radio Nysa, niewykluczone, że rehabilitację będą tam przechodzić osoby po zakażeniu koronawirusem.

Przypomnijmy – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie przejmie od Gminy Nysa teren Stadionu Miejskiego. 

Stadion Miejski w Nysie poddany zostanie przebudowie dla potrzeb kształcenia studentów, powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczny oraz boiska wielofunkcyjne.

Jak informuje Radio Nysa, możliwe, że zmodernizowane miejsce zostanie objęte Patronatem Marszałka Województwa. Z taką inicjatywą wystąpili Poseł na Sejm RP Rajmund Miller oraz Radny Sejmiku Województwa Opolskiego Bogusław Wierdak.

Jak donosi lokalna rozglosnia, politycy proponują także rozszerzenie funkcji sportowej o funkcję p.n. Rodzinne Centrum Rekreacji”. Na początku miesiąca rozmawiali już o tym pomyśle z Rektorem nyskiej Uczelni. Zwrócili się także do Marszałka Województwa o możliwość wsparcia finansowego dla tego projektu.

Obiekt po modernizacji miałby służyć nie tylko studentom, ale wszystkim mieszkańcom powiatu nyskiego. Miałaby tam także funkcjonować rehabilitacja dla osób, które przeszły Covid 19.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź