Start Aktualności Rekord w cieniu tragedii

Rekord w cieniu tragedii

przez Nysa Hot

Połączony sztab wolontariuszy z Otmuchowa i Nysy zebrał wczoraj do puszek ze wszystkim znanym serduszkiem WOŚP blisko 40 tysięcy złotych. Orkiestra Jurka Owsiaka pobiła kolejny rekord. 92 miliony w połączeniu z poprzednimi finałami, daje łącznie astronomiczną kwotę ponad miliarda złotych! 

Suma ta z pewnością się powiększy, ponieważ nadal trwają licytacje charytatywne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych. Smutna wiadomość nadeszła z innego szpitala. Nie udało się uratować życia Pawła Adamowicza. W obliczu tragedii, która wydarzyła się podczas finału w Gdańsku, rezygnację z kierownictwa w fundacji złożył Jurek Owsiak. – Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność – powiedział podczas konferencji Owsiak.

W całym kraju płyną apele o zaprzestanie mowy nienawiści. W wielu miastach trwają lub odbędą się marsze przeciw przemocy. Również w Nysie w mediach społecznościowych padają propozycje spotkania pod Urzędem Miejskim lub pobliżu w na Placu Kopernika. – Namawiam Was też do zrobienia tego co Pan Paweł Adamowicz popierał, oddajemy krew – namawia Anna Żurkowska, organizatorka tegorocznego WOŚP w Nysie. – Niech ta niesprawiedliwa śmierć nie pójdzie kompletnie na marne. Niech ten człowiek zostanie zapamiętany jako czyniący dobro a jego pamięć i nasza zbiórka krwi wesprą szpitale. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź