Start Hot Rekordowa inwestycja rozpoczęta! 8 miliardów zł i 900 nowych miejsc pracy

Rekordowa inwestycja rozpoczęta! 8 miliardów zł i 900 nowych miejsc pracy

przez Nysa Hot

W strefie ekonomicznej pod Nysą rusza inwestycja spółki IONWAY o wartości ponad 8 miliardów złotych. To jedna z największych inwestycji w Polsce i największa w historii Nysy!

– IONWAY będzie produkował materiały katodowe dla pojazdów elektrycznych dla marki Volkswagen! IONWAY to blisko tysiąc nowych miejsc pracy – podkreśla Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Pierwszy zakład produkcyjny IONWAY powstanie w Nysie i będzie zasilany energią odnawialną, dążąc jednocześnie do zeroemisyjności.

IONWAY będzie produkować aktywny materiał katodowy (CAM) oraz materiały prekursorowe (pCAM), które będą dostarczane do europejskich fabryk ogniw akumulatorowych PowerCo. Obecnie trwają ustalenia dotyczące lokalizacji kolejnej fabryki IONWAY.

Ambicje spółki IONWAY zakładają, że do końca 2030 r. roczna zdolność produkcyjna firmy zwiększy się do 160 GWh, co odpowiada 2,2 mln pojazdów elektrycznych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź