Start Sport Rekordowy Bieg Nyski – start w sobotę

Rekordowy Bieg Nyski – start w sobotę

przez Nysa Hot

W najbliższą sobotę, 8 czerwca stratuje VII edycja Biegu Nyskiego. Na bieg zapisało się już blisko 1000 osób, co jest rekordem frekwencji. Czy padnie także rekord trasy? Sprzyjać ma temu godzina rozgrywania zawodów. W tym roku Bieg Nyski rozpocznie się o godzinie 19. Docelowo impreza ma być rozgrywana w nocy.

Godzinę przed biegiem głównym ruszy „Mila Rodzinna”. To wydarzenie dla każdego. Nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest bezpłatny.  W zeszłym roku w tym biegu wystartowały całe rodziny. Dosłownie całe, bo niektórzy rodzice biegli nie tylko z dziećmi, ale też z …psiakami. Dla pierwszych 400 osób na mecie przewidziano okolicznościowy medal. 

W głównym biegu uczestnicy będą mieć standardowo do pokonania dystans 10 km. Kierowcy powinni tego dnia uzbroić się w cierpliwość, gdyż na pewno będą występować utrudnienia w ruchu:

– Ul. Sudecka od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza zamknięta w godz: 13:00-21:00.

– Ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Rodziewiczówny zamknięta od godz: 17:30-20:30

– Pozostałe ulice tj. Długosza, droga w kier: Białej Nyskiej, Siestrzechowic, Aleja Magnoliowa, 3-go Maja, Mickiewicza, będą zamknięte w godz: 18:20-20:30.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź