Start Aktualności Rekrutacja do projektu „Rodzina, tu życie się zaczyna”

Rekrutacja do projektu „Rodzina, tu życie się zaczyna”

przez Nysa Hot

12 rodzin z powiatu nyskiego, w szczególności z gmin Głuchołazy, Nysa, Paczków, Otmuchów i Korfantów – zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, przejawiających trudności z wypełnianiem funkcji opiekuńczo-wychowawczej weźmie udział w projekcie „Rodzina, tu życie się zaczyna”.

Komplementarne usługi pracy z rodziną

Wsparcie realizowane w ramach projektu Fundacji Plan B skierowane jest do rodzin przejawiających trudności z wypełnianiem funkcji opiekuńczo-wychowawczej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem tj. spełniających co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej.

Cel główny projektu jakim jest poprawa funkcjonowania społecznego zakwalifikowanych rodzin będzie realizowany poprzez zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych świadczonych lokalnie i wdrożenie działań profilaktycznych ograniczających umieszczanie dzieci w pieczy zastępczej.

Motywacja do zmiany sytuacji życiowej

Dzięki wsparciu specjalistów odpowiednio do potrzeb, rodzice mają szansę na odbudowanie potencjału do pełnienia roli opiekuńczo – wychowawczej zwiększając kompetencje społeczne, odzyskując poczucie kontroli, a także wzrost motywacji do zmiany swojej sytuacji. Dzieci natomiast zdobędą umiejętności do przejawiania pożądanych społecznie postaw,
a ciekawa oferta kreatywnego spędzania wolnego czasu i wspólne twórcze warsztaty pozwolą na odkrycie własnych talentów, wzmocnienie samooceny i promowanie postaw wolnych od nałogów.

To kolejna tego typu inicjatywa nyskiej fundacji. Rekrutacja do projektu trwa do 31 maja 2021 r.

Możliwość złożenia formularza rekrutacyjnego: pobierz (link)

ulotka – Fundacja Plan B Nysa

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź